Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Naším cílem je propojení povinné teorie s pochopením mechaniky poranění či vzniku stavu pacienta a jeho ošetřením.

Nácvik ošetřování pak probíhá od výuky a společného tréninku přes řešení drobných modelových situací s konzultací až po simulované situace v reálném čase.

Plný kurz Zdravotník zotavovacích akcí s dotací 40 výukových hodin je plánován na 3 víkendy včetně zkoušek.

Doškolovací kurz s dotací 8h plánujeme obvykle s přespáním od večera prvního dne, do odpoledne druhého (typicky pátek/sobota).

Plánovaný další doškolovací kurz: 26. – 27. 4. 2024
Plánovaný další ročník kurzu ZZA: 2025 (leden – březen)

Ze zpětných vazeb účastníků:

No nejvíc mě nadchnul asi program. Líbilo se mi, jak se propojovala teorie s praxí. Zároveň se mi taky líbil styl, kterým byly přednášky udělané – něco jsme se naučili, ale zároveň tam vládla příjemně přátelská a uvolněná atmosféra.

Foxy, 16let (ZZA 2022)

Byla jsem opravdu nadšená a to ze všeho. Profesionalita a zkušenosti lektorů, důraz na praktickou dovednost (až mám na ruce modřiny z KPR). Připravené materiály, prezentace. Shrnuto – naprostá špica 🙂

Proč bych kurz doporučila?

Mám srovnání a tento je opravdu diametrálně jinde, než ty, na kterých jsem byla…Cítím se opravdu mnohem lépe připravenější a vyškolenější.

Bárnie, 35let (ZZA 2022)

Po víkendu jsem odjížděla sice unavená, ale spokojená. Celkově to předčilo moje očekávání. Vedení přednášek bylo velice srozumitelné a profesionální. Osobní pocity, které jsem si donesla, se týkaly hlavně genreční bariéry, které jsem se z počátku velice obávala. Ale vše proběhlo naprosto pohodově a všichni jsme byli víceméně na jedné vlně, tak jak to ve skautu má být. Takže paráda.

anonym (ZZA 2022)

Moc se mi líbilo, že se při kurzu teorie prolínala s praxí, ale zároveň odborná praxe s laickou. Super nápady – jak si poradit, když není něco originálního…(např.dlaha, atd.). Velmi mě nadchl upřímný přátelský projev a taky zkušenosti vedoucí (i mámy dětí), kterými nás Simča mohla obohatit (a to v každé její přednášce).

(ZZA 2019)

Fotografie z minulých ročníků:

2015 – Kurz ZZA I., Kurz ZZA II.
2014 – Doškolovací kurz

Historie kurzu:

Kurz ZZA v Karlovarském kraji vznikl již v devadesátých letech, kdy se na něm společně se Meduňkou podílela Pachanga, která kolem roku 2000 převzala garantství kurzu. V roce 2005 se pak na našem kurzu poprvé objevila záchrana tonoucího.

Od roku 2009 do roku 2014 kurz garantovala Kačí a v letech 2015 – 2020 byla garantem kurzu Bylinka.

V roce 2015 se část lektorského týmu, Simča a Coodugh, vydala pro další zkušenosti na LŠ Seleška.

Na ročnících 2017 a 2019 na základě zkušeností ze Selešky postupně vzniká nový koncept propojených přednášek od anatomie, přes mechaniku poranění po ošetření.

V roce 2022 se ke garantství kurzu vrátila Pachanga a další z lektorů, Serža, vyrazila na Selešku.

Články ke kurzu:

• Reportáž z kurzu ZZA KVK 2023
    Z letošního ročníku našeho kurzu ZZA KVK vznikla tahle unikátní reportáž. Tak se nechte pozvat ke sledování a třeba nalákat k účasti na dalším ročníku.